سوالات متداول

در پست پیشتاز مرسوله حداکثر تا 72 ساعت به دست مشتری می رسد ولی در پست سفارشی مرسوله حداکثر تا 1 هفته بعد از سفارش به دست مشتری می رسد.
ما تصمیم گرفتیم به هیچ عنوان از شیشه های عسل استفاده نکنیم . و پت را جایگزین آن نماییم. بسته بندی پت علاوه بر سبک تر کردن مرسوله دچار هیچ گونه شکستی و حادثه نخواهد شد.
آنچه در اصطلاح عامه شکرک زدن عسل می گویند و به خاطر وجود عبارت شکر در آن تقلبی بودن عسل را در ذهن تداعی می کند چیزی جز واکنش طبیعی تبلور ( کریستالیزه شدن ) نیست.این واکنش در تمام عسلهای طبیعی وجود دارد ذرات شکرک زده در عسل طبیعی به مرور زمان ته نشین شده و رسوب می کند.اگر این ذرات را با انگشتان دست مالش دهیم به راحتی له میشوند و در عسل غیر طبیعی این ذرات زبر بوده و ته نشین نمی شوند. دلیل دیگر شکرک زدن عسل وجود رطوبت ذرات ریز موم گرده و ذرات دیگر می باشد . اما در کارخانه بسته بندی عسل تصفیه شده رطوبت آن گرفته میشود و شکرک زدن آن به مدت زیادی به تاخیر می افتد. در صورت شکرک زدن عسل می توان ظرف عسل را به طوی که آب وارد آن نشود در داخل آبی با دمای 60 درجه قرار داد و یا روی حرارت ملایم شوفاژ گذاشته تا به آرامی ذرات آن ذوب شده و به حالت اولیه برگردد. البته در برخی از کشورها ترجیح میدهند عسل را بصورت شکرک زده مصرف نمایند.
عسل طبیعی ماده غذایی است که از نظر کیفیت فاسد نشدنی است و بهتر است در دمای معمولی اتاق نگهداری شود و در صورت نگهداری در یخچال بهتر است درب ظرف را بسته تا رطوبت وارد آن نشده و شکرک زدن عسل طبیعی تسریع نشود.
خاصیت ضد باکتری : عسل طبیعی حاوی مواد ضد باکتری است و همین امر باعث می شود که هیچگونه باکتری در آن قادر به رشد نباشد . خاصیت انرژی زایی: هر گرم عسل طبیعی حاوی 15/3 کیلو کالری انرژی می باشد . خاصیت ضد میکروبی:عسل طبیعی دارای درصد کمی آب می باشد و فشار اسمزی آن فوق العاده بالاست .در چنین شرایطی آب درون باکتری را جذب نموده و سبب جلوگیری از ادامه زندگی باکتری و رشد و تکثیر آن می شود. خاصیت ضد قارچی :فساد ناپذیر بودن عسل طبیعی به خاطر این است که زنبور یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی و بی ضرر بنام اسید فرمیک به آن می افزاید و با وجود شیرینی زیاد هیچگاه کپک نمی زند ، ترش نمی شود و یا فاسد نمی شود.
ساده ترین راه برای مصرف کننده این است که با چشم شکل ظاهری عسل را ارزیابی و با زبان آن را مزه مزه نماید.اگر مجموعه خصوصیات آن باب طبعش بود و طعم خاص عسل را داشت ارزش آن را دارد که بهای آنرا در حد معمول بپردازد و جهت اطمینان بیشتر از کیفیت عسل بهتر است در آزمایشگاه کنترل کیفیت به تایید نهایی برسد. عسل طبیعی فاقد هر گونه افزودنی است و باید آنرا از افراد مطمئن و در بسته بندیهای بهداشتی ومعتبر تهیه کرد.
یکی از بهترین راههای استفاده از عسل مصرف آن به صورت شربت می باشد که روش مناسبی برای هضم و جذب سریع آن است همچنین می توان مخلوط شیر و عسل را قبل از صبحانه میل نمود. عسل در درمان بسیاری از بیماریها از جمله بیماریهای قلب و عروق نقش بسزایی دارد . ثابت شده است که عسل به دلیل دارا بودن گلوکز زیاد تاثیر خوبی بر روی عضلات قلب دارد . در بیماریهای کلیوی عسل ضد عفونی کننده خوبی برای مجاری ادرار می باشد .
قندهای عسل طبیعی با اینکه شیرینی فراوانی دارند به دندانها صدمه نمی زنند چنانچه شکر مدتی در دهان بماند به وسیله باکتری های دهان تجزیه می گردد و تولید اسید لاکتیک می نماید که برای دندان مضر است ولی عسل بر خلاف شکر چون دارای نوعی آنتی بیوتیک طبیعی است هیچگونه اسیدی در دهان تولید نکرده و حتی موجب ضد عفونی دندانها نیز می شود. پژوهشگران معتقدند که چای حاوی فلورین بوده و داروی موثری برای جلوگیری از فساد دندانها می باشد مشروط بر آنکه با عسل نوشیده شود. همچنین عسل طبیعی دارای خواص زیاد دیگری می باشد از جمله -تاثیرآن بر روی پوست ( ماسکهای زیبایی) -بر روی زخمهای سوختگی -بر روی جراحات پوستی و ...
طعم، رنگ و کیفیت عسل هر منطقه تحت تاثیر نوع گل محل رویش و تنوع گیاهان آن منطقه می باشد. همین امر دلیل تنوع رنگ عسل طبیعی از زرد روشن تا قرمز تیره با غلظت ها و یا عطر و طعم های گوناگون می باشد. همین ویژگی باعث می شود که بعضی از عسلها گلو را تحریک کند یا به اصطلاح گلو را بسوزاند.
تمام عسل های ارگانیک تحت نظر انجمن ارگانیک ایران از کندو تا بسته بندی تولید می شوند و تک تک مراحل توسط معتبرترین ازمایشگاه ها کنترل کیفیت می شود. و برای اینکه بتوانیم اعتماد مشتری را جلب نماییم بنا به درخواست مشتری اسناد مربوطه را در اختیار آن ها قرار می دهیم.
مهمترین اصل و ملاک یک گز خوب استفاده هرچه بیشتر انگبین آلات و عصاره های گیاهی میباشد نه مغز زیاد
آیا می دانستید انگبین ها خواص دارویی، شفابخش و اکسیری برای جوان ماندن و طول عمر است. آیا می دانستید به دلیل داشتن رادیواکتیو اثر دارو را چند برابر می کند. آیا می دانستید به دلیل داشتن منیزیم از سرطان جلوگیری می کند. آیا می دانستید مخلوط شیر و شیرخشت از سرما خوردگی و سینه پهلو جلوگیری میکند. آیا می دانستید از شیرخشت به دلیل خنک بودن آن برای درمان تب استفاده می شود.
شما می توانید با مرجوع کردن کالا مجددا سفارش خود را داده و یک سایز بزرگتر یا کوچکتر را انتخاب کنید
تمامی هزینه های مربوط به مرجوع کردن کالا به عهده فروشگاه می باشد.